Renesas Electronics Corporation 70T3519S166BCI8
Part No.:
70T3519S166BCI8
Package:
256-LBGA
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 256CABGA
Shipping
70T3519S166BCI8 Information
Package/Case:
256-LBGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Size:
9Mbit
Memory Organization:
256K x 36
Clock Frequency:
166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.6 ns
Voltage - Supply:
2.4V ~ 2.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)