Renesas Electronics Corporation 70T3399S133BFI8
Part No.:
70T3399S133BFI8
Package:
208-LFBGA
Description:
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 208CABGA
Shipping
70T3399S133BFI8 Information
Package/Case:
208-LFBGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Size:
2Mbit
Memory Organization:
128K x 18
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
4.2 ns
Voltage - Supply:
2.4V ~ 2.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)