HKC 7050X0M1250BMD13CDC-CT
Part No.:
7050X0M1250BMD13CDC-CT
Manufacturer:
HKC
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
OSC XO 125.000MHZ 50PPM 3.3V HC
Shipping
7050X0M1250BMD13CDC-CT Information
Manufacturer:
HKC
Series:
7050XO
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
125 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)