Amphenol CONEC 6STD37PAU99R40X
Part No.:
6STD37PAU99R40X
Description:
CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SOLDER
Shipping
6STD37PAU99R40X Information
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
37
Shell Size, Connector Layout:
4 (DC, C)
Contact Finish Thickness:
8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps):
7.5A
Backset Spacing:
0.276" (7.00mm)