Amphenol CONEC 6STD25SAT99S40X
Part No.:
6STD25SAT99S40X
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Shipping
6STD25SAT99S40X Information
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
25
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B)
Contact Finish Thickness:
Flash
Current Rating (Amps):
7.5A
Backset Spacing:
0.189" (4.80mm)