Amphenol CONEC 6STD25PAT99S40X
Part No.:
6STD25PAT99S40X
Description:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Shipping
6STD25PAT99S40X Information
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
25
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B)
Contact Finish Thickness:
8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps):
7.5A
Backset Spacing:
0.189" (4.80mm)