Amphenol CONEC 6STD15SAT99S40X
Part No.:
6STD15SAT99S40X
Description:
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Shipping
6STD15SAT99S40X Information
Packaging:
Box
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps):
7.5A
Backset Spacing:
0.189" (4.80mm)