691321100002.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | 691321100002 |
| Manufacturer | Würth Elektronik |
| Series | WR-TBL Series 3211 |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Type | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions | 2 |
| Positions Per Level | 2 |
| Number of Levels | 1 |
| Pitch | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation | Vertical |
| Plug Wire Entry | - |
| Termination Style | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - IEC | - |
| Voltage - IEC | - |
| Current - UL | 10 A |
| Voltage - UL | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG | - |
| Wire Gauge or Range - mm² | - |
| Color | Green |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish | Tin |
The following parts include "691321100002" in Silicon Labs 691321100002.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.