Vishay Sprague 678D667H010DG5J
Part No.:
678D667H010DG5J
Description:
CAP ALUM 660UF 10V RADIAL TH
Shipping
678D667H010DG5J Information
Capacitance:
660 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.906" (23.00mm)