Vishay Sprague 678D188M035FR5D
Part No.:
678D188M035FR5D
Description:
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL
Shipping
678D188M035FR5D Information
Capacitance:
1800 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
4000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension:
0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max):
1.575" (40.00mm)