Vishay Sprague 678D107M063DG5J
Part No.:
678D107M063DG5J
Description:
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL TH
Shipping
678D107M063DG5J Information
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
450mOhm @ 20Hz
Lifetime @ Temp.:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
504 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
720 mA @ 100 kHz
Impedance:
90 mOhms
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.906" (23.00mm)