Vishay Sprague 672D786H100DS5JD11
Part No.:
672D786H100DS5JD11
Description:
CAP ALUM 78UF 100V RADIAL TH
Shipping
672D786H100DS5JD11 Information
Capacitance:
78 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):
1.791" (45.50mm)