Vishay Sprague 672D686H025CD5C
Part No.:
672D686H025CD5C
Description:
CAP ALUM 68UF 25V RADIAL TH
Shipping
672D686H025CD5C Information
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.740" (18.80mm)