Vishay Sprague 672D477H012DM5J
Part No.:
672D477H012DM5J
Description:
CAP ALUM 470UF 12V RADIAL TH
Shipping
672D477H012DM5J Information
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
12 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):
1.161" (29.50mm)