Vishay Sprague 672D147H075DS5J
Part No.:
672D147H075DS5J
Description:
CAP ALUM 140UF 75V RADIAL TH
Shipping
672D147H075DS5J Information
Capacitance:
140 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
75 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):
1.791" (45.50mm)