Vishay Sprague 672D127H100ET5J
Part No.:
672D127H100ET5J
Description:
CAP ALUM 120UF 100V RADIAL TH
Shipping
672D127H100ET5J Information
Capacitance:
120 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension:
0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max):
1.417" (36.00mm)