Vishay Sprague 672D108H012DS5J
Part No.:
672D108H012DS5J
Description:
CAP ALUM 1000UF 12V RADIAL TH
Shipping
672D108H012DS5J Information
Capacitance:
1000 µF
Tolerance:
Voltage - Rated:
12 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):
1.791" (45.50mm)