CTS-Frequency Controls 650LAB-622.08
Part No.:
650LAB-622.08
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 622.0800MHZ PECL SMD
Shipping
650LAB-622.08 Information
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
650
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
622.08 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
PECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±15ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
45mA (Typ)
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)