650 09 2024.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 650 09 2024 |
| Manufacturer | Polymatech |
| Series | - |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Type | LED Engine |
| Color | Red |
| CCT (K) | - |
| Wavelength | 660nm (650nm ~ 670nm) |
| Configuration | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | - |
| Current - Test | 700mA |
| Temperature - Test | 100°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 27.3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 102 lm/W |
| Current - Max | 1.02A |
| CRI (Color Rendering Index) | 70 (Typ) |
| Viewing Angle | 110° |
| Features | IP67 |
| Size / Dimension | 30.00mm L x 30.00mm W |
| Height | 1.00mm |
| Light Emitting Surface (LES) | 8.00mm Dia |
| Lens Type | - |
The following parts include "650 09 2024" in Silicon Labs 650 09 2024.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.