EDAC Inc. 630W17W2640-1NB
Part No.:
630W17W2640-1NB
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SOLDER
Shipping
630W17W2640-1NB Information
Number of Positions:
17 (15 + 2 Power)
Mounting Type:
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B) - 17W2
Flange Feature:
Housing/Shell (M3)
Current Rating (Amps):
5A, 10A