EDAC Inc. 630W13W3640-2NB
Part No.:
630W13W3640-2NB
Description:
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SOLDER
Shipping
630W13W3640-2NB Information
Number of Positions:
13 (10 + 3 Power)
Mounting Type:
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Flange Feature:
Housing/Shell (M3)
Current Rating (Amps):
5A, 20A