EDAC Inc. 630-M50-640-BT3
Part No.:
630-M50-640-BT3
Description:
CONN D-SUB RCPT 50POS R/A SOLDER
Shipping
630-M50-640-BT3 Information
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)