EDAC Inc. 630-M25-240-WN1
Part No.:
630-M25-240-WN1
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Shipping
630-M25-240-WN1 Information
Number of Positions:
25
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B)
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Current Rating (Amps):
5A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)