EDAC Inc. 630-M15-240-WN3
Part No.:
630-M15-240-WN3
Description:
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Shipping
630-M15-240-WN3 Information
Number of Positions:
15
Shell Size, Connector Layout:
2 (DA, A)
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Current Rating (Amps):
5A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)