EDAC Inc. 630-47W1650-1N5
Part No.:
630-47W1650-1N5
Description:
CONN D-SUB RCPT 47POS R/A SOLDER
Shipping
630-47W1650-1N5 Information
Number of Positions:
47 (46 + 1 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Mating Side (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 10A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)