EDAC Inc. 630-47W1640-7T1
Part No.:
630-47W1640-7T1
Description:
CONN D-SUB RCPT 47POS R/A SOLDER
Shipping
630-47W1640-7T1 Information
Number of Positions:
47 (46 + 1 Coax)
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)