EDAC Inc. 630-43W2650-2NA
Part No.:
630-43W2650-2NA
Description:
CONN D-SUB RCPT 43POS R/A SOLDER
Shipping
630-43W2650-2NA Information
Flange Feature:
Board Side (M3)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 20A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)