EDAC Inc. 630-43W2640-7T2
Part No.:
630-43W2640-7T2
Description:
CONN D-SUB RCPT 43POS R/A SOLDER
Shipping
630-43W2640-7T2 Information
Number of Positions:
43 (41 + 2 Coax)
Number of Rows:
3
Shell Size, Connector Layout:
5 (DD, D) - 43W2
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)