EDAC Inc. 630-43W2640-5T1
Part No.:
630-43W2640-5T1
Description:
CONN D-SUB RCPT 43POS R/A SOLDER
Shipping
630-43W2640-5T1 Information
Number of Positions:
43 (41 + 2 Coax)
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)