EDAC Inc. 630-43W2640-3N4
Part No.:
630-43W2640-3N4
Description:
CONN D-SUB RCPT 43POS R/A SOLDER
Shipping
630-43W2640-3N4 Information
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 30A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)