EDAC Inc. 630-36W4240-7ND
Part No.:
630-36W4240-7ND
Description:
CONN D-SUB RCPT 36POS R/A SOLDER
Shipping
630-36W4240-7ND Information
Number of Positions:
36 (32 + 4 Coax)
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Mating Side (M3)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness:
Flash
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)