EDAC Inc. 630-27W2640-1N2
Part No.:
630-27W2640-1N2
Description:
CONN D-SUB RCPT 27POS R/A SOLDER
Shipping
630-27W2640-1N2 Information
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Current Rating (Amps):
5A, 10A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)