EDAC Inc. 630-25W3650-1T6
Part No.:
630-25W3650-1T6
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Shipping
630-25W3650-1T6 Information
Flange Feature:
Mating Side (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 10A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)