EDAC Inc. 630-25W3640-4N5
Part No.:
630-25W3640-4N5
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Shipping
630-25W3640-4N5 Information
Flange Feature:
Mating Side (4-40)
Current Rating (Amps):
5A, 40A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)