EDAC Inc. 630-25W3640-1NE
Part No.:
630-25W3640-1NE
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Shipping
630-25W3640-1NE Information
Flange Feature:
Mating Side (M3)
Current Rating (Amps):
5A, 10A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)