EDAC Inc. 630-24W7650-1N3
Part No.:
630-24W7650-1N3
Description:
CONN D-SUB RCPT 24POS R/A SOLDER
Shipping
630-24W7650-1N3 Information
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 10A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)