EDAC Inc. 630-21W4650-4N5
Part No.:
630-21W4650-4N5
Description:
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SOLDER
Shipping
630-21W4650-4N5 Information
Flange Feature:
Mating Side (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 40A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)