EDAC Inc. 630-21W4650-3T2
Part No.:
630-21W4650-3T2
Description:
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SOLDER
Shipping
630-21W4650-3T2 Information
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 30A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)