EDAC Inc. 630-21W4650-1N3
Part No.:
630-21W4650-1N3
Description:
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SOLDER
Shipping
630-21W4650-1N3 Information
Number of Positions:
21 (17 + 4 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 10A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)