EDAC Inc. 630-21W4640-3NA
Part No.:
630-21W4640-3NA
Description:
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SOLDER
Shipping
630-21W4640-3NA Information
Flange Feature:
Board Side (M3)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 30A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)