EDAC Inc. 630-17W5650-4ND
Part No.:
630-17W5650-4ND
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SOLDER
Shipping
630-17W5650-4ND Information
Flange Feature:
Mating Side (M3)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A, 40A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)