EDAC Inc. 630-17W5650-3TB
Part No.:
630-17W5650-3TB
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SOLDER
Shipping
630-17W5650-3TB Information
Flange Feature:
Housing/Shell (M3)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 30A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)