EDAC Inc. 630-17W5650-1T3
Part No.:
630-17W5650-1T3
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SOLDER
Shipping
630-17W5650-1T3 Information
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A, 10A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)