EDAC Inc. 630-17W5640-5N1
Part No.:
630-17W5640-5N1
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SOLDER
Shipping
630-17W5640-5N1 Information
Number of Positions:
17 (15 + 2 Coax)
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)