EDAC Inc. 630-17W5640-4T1
Part No.:
630-17W5640-4T1
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SOLDER
Shipping
630-17W5640-4T1 Information
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Current Rating (Amps):
5A, 40A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)