EDAC Inc. 630-13W6640-7T3
Part No.:
630-13W6640-7T3
Description:
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SOLDER
Shipping
630-13W6640-7T3 Information
Number of Positions:
13 (7 + 6 Coax)
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)