EDAC Inc. 630-13W6640-5T5
Part No.:
630-13W6640-5T5
Description:
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SOLDER
Shipping
630-13W6640-5T5 Information
Number of Positions:
13 (7 + 6 Coax)
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Mating Side (4-40)
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)