EDAC Inc. 630-13W6640-4TA
Part No.:
630-13W6640-4TA
Description:
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SOLDER
Shipping
630-13W6640-4TA Information
Number of Positions:
13 (7 + 6 Power)
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Board Side (M3)
Current Rating (Amps):
5A, 40A
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)