EDAC Inc. 629-M50-640-WN5
Part No.:
629-M50-640-WN5
Description:
CONN D-SUB PLUG 50POS R/A SOLDER
Shipping
629-M50-640-WN5 Information
Flange Feature:
Mating Side (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps):
5A per Contact
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)