EDAC Inc. 629-M50-640-GT3
Part No.:
629-M50-640-GT3
Description:
CONN D-SUB PLUG 50POS R/A SOLDER
Shipping
629-M50-640-GT3 Information
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps):
5A per Contact
Backset Spacing:
0.370" (9.40mm)